KANserLE İLĞİLİ BİLMEMİZ GEREKENLER

Kemoterapi,radyoterapi ve cerrahi müdahale kanseri yenemiyor.

1)Herkesin vücudunda kanser hücreleri vardır. Bu kanserhücreleri birkaç milyara kadar çoğalmadıkça standart testlerde görülmezler. Doktorlarkanser hastalarına tedaviden sonra vücutlarında artık kanser hücresikalmadığını söyledikleri zaman, bu yalnızca kanser hücrelerinin testlerlesaptanamayacak düzeyde olduğu anlamına gelir.

2) Birkişinin hayatı boyunca 6 ile 10 kez kanser hücreleri oluşabilir.

3)Kişinin bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman kanser hücreleri yok edilir veçoğalarak tümör oluşturmalarına engel olunur.

4) Birkişide kanser olması, o kişide çoklu beslenme eksikliği olduğuna işaret eder. Bunlar genetik,çevresel, beslenme ve yaşam tarzı faktörlerine bağlı olabilir.

5) Çoklubeslenme eksiklini yenebilmek için diyeti değiştirmek ve ek takviye almakbağışıklık sistemini güçlendirir.

6)Kemoterapi hem hızlı çoğalan kanser hücrelerini, hem de kemik iliğinde,sindirim sisteminde v.s.'deki hızlı büyüyen sağlıklı hücreleri yok eder vekaraciğer, böbrekler, kalp, akciğerler v.s.'de organ tahribatına yol açar.

7)Radyasyon kanser hücrelerini yok ederken; sağlıklı hücre, doku ve organları dayakar, yaralar ve zarar verir.

8)Kemoterapi ve radyasyon başlangıçta tümörün küçülmesine yol açar. Kemoterapive radyasyon tedavisinin uzaması tümörün daha fazla yok olmasına yolaçmaz.

9)Kemoterapi ve radyasyondan dolayı vücut çok fazla toksin yüklenmesine maruzkalınca, bağışıklık sistemi ya tehlikeye düşer ya da yıkılır; dolayısıyla kişiçeşitli enfeksiyonlara ve komplikasyonlara yenik düşer.

10)Kemoterapi ve radyasyon kanser hücrelerinde mutasyona neden olabilir vedirençlerinin artarak yok edilmelerini zorlaştırabilir. Cerrahi işlem de kanser hücrelerinin başka taraflara atlamasına neden olabilir.

11)Kanser hücreleri ile savaşmakta etkili bir yöntem ise onları çoğalmak içinihtiyaçları olan gıdalardan yoksun ve aç bırakmaktır.

KANSERHÜCRELERİ AŞAĞIDAKİLERLE BESLENİRLER:

a-Şeker kanser besleyicidir.

Şeker kesilerek kanser hücrelerinin önemli bir gıdası kesilmiş olur. NutraSweet,Equal, Spoonful v.s. gibi tatlandırıcılar zararlı olan Aspartam ile yapılırlar. Daha iyibir tatlandırıcı Manuka balı veya molastır, ama az miktarda alınmalıdırlar. Sofratuzunda beyazlatıcı olarak kimyasallar bulunmaktadır. Daha iyibir seçenek Bragg'in aminosu veya deniz tuzudur.

b-Sütvücudun, özellikle sindirim sisteminde, mukus üretmesine neden olur.

Kanser mukusla beslenir. Sütyerine tatlandırılmamış soya sütü tüketilerek kanser hücreleri açbırakılabilir.

c-Kanserhücreleri asit ortamda gelişirler.

Ettemelli diyet asittir ve sığır eti veya domuz eti yerine bol balık ve az tavuketi yemek en iyisidir. Ette,özellikle kanserli kişilere zararı olan, canlı hayvan antibiyotikleri, büyümehormonları ve parazitleri bulunur. d-% 80taze sebze ve meyve suyu, kepekli tahıllar, tohumlar, nohutgiller ve birazmeyveden oluşan bir diyet vücudu bazik (alkali) ortamda tutar. % 20 defasulye içeren pişmiş gıdalardan oluşabilir.

Tazesebze suları kolayca emilip 15 dakika içinde hücre düzeyine ulaşabilen vesağlıklı hücreleri besleyen ve çoğalmalarını hızlandıran canlı enzimleriçerirler.

Sağlıklıhücre üretimi için gerekli olan canlı enzimlerin sağlanması amacıyla, tazesebze (sebzelerin çoğunluğu ve fasulye filizi) yiyin veya suyunu için ve günde 2-3 kez çiğ sebze yiyin. Enzimler40o C'de yok olurlar.

e-Yüksekkafein içerikli kahve, çay ve çikolatadan uzak durun.

Yeşil çaydaha iyi bir seçenektir ve kanserle savaşan özellikleri vardır. Bilinentoksinler ve ağır metaller içeren musluk suyu yerine arıtılmış veyafiltrelenmiş su içiniz. Damıtılmışsu asittir, kaçınılmalıdır.

12)Etproteininin sindirimi zordur ve çok sindirim enzimi ister.

Bağırsaklardaduran sindirilmemiş et çürür ve daha çok toksin birikimine neden olur.

13)Kanserhücrelerinin duvarları sert protein ile kaplıdır.

Etyemekten kaçınarak veya azaltarak, kanser hücrelerinin protein duvarlarınasaldıran enzimler daha çok açığa çıkar ve vücudun öldürücü hücrelerinin kanserhücrelerini yok etmelerini sağlar.

14)Bazıdestek maddeleri

(IP6,Flor-ssence, Essiac, anti-oksidanlar, vitaminler, mineraller, EFA'lar v.s..)bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun kendi öldürücü hücrelerinin kanserhücrelerini yok etmesine yardımcı olur.

Evitamini gibi diğer destek maddelerinin de, vücudun hasarlı, istenmeyen veyaihtiyaç olmayan hücrelerin atılmasının normal yolu olan, apoptoziz veyaprogramlanmış hücre ölümüne yardımcı olduğu bilinmektedir.

15)Kanserzihinsel, bedeni ve ruhsal bir hastalıktır.

Öngörülü ve olumlu bir ruh kanser savaşçısını muzaffer yapar. Öfke,affetmezlik ve acı bedeni stresli ve asitli bir ortama sokar. Seven veaffeden bir ruha sahip olmayı öğrenin. Sakinolmayı ve hayatın tadını çıkarmayı öğrenin.

16)Kanserhücreleri oksijenli ortamda gelişemezler.

Günlükegzersizler ve derin nefes alma hücre düzeyine kadar daha fazla oksijen alınmasınayardımcı olur. Oksijenterapisi kanser hücrelerini yok etmek için diğer bir yöntemdir.

ALINABİLECEKÖNLEMLER:

1)Mikrodalga fırına plastik kap koymayınız.

2)Dondurucuya su şişesi koymayınız.

3) Mikrodalga fırınına plastik ambalaj koymayınız.

4)Dioksin kimyasalları kansere, özellikle de göğüs kanserine, neden olmaktadır.

Dioksinlervücudumuzun hücreleri için son derece zehirlidir. Plastikşişelerdeki suyu dondurmayınız, çünkü bu plastiğin içindeki dioksininsalınmasına neden olur.

LösemiNedir?
https://www.facebook.com/note.php?note_id=529122017140782

Kanser Riskini Azaltan Besinler
https://www.facebook.com/groups/kan.ariyoruz/doc/453596954680024/

Kansere Yol Açan Sebepler
https://www.facebook.com/groups/kan.ariyoruz/doc/422071797832540/

Lâhana veFaydaları
https://www.facebook.com/groups/kan.ariyoruz/doc/450341435005576/

IspanağınFaydaları
https://www.facebook.com/groups/kan.ariyoruz/doc/450406874999032/