KAN GÖNÜLLÜSÜ KİMDİR ?

Gönüllü; İçinde bulunduğu toplulukta herhangi bir karşılık ya da çıkar beklemeksizin bir işi yapmayı kendiliğinden üstlenen kişidir.

B İ Z E G Ö R E Şartları uyduğunda; Düzenli olarak kan bağışlayan, İhtiyacı olanlara kan bağışlayan, Kan veremeyecek durumda olup da; Kan duyurularımızı paylaşan, kan bulma konusunda en az bizim kadar uğraşan, kan konusunda kendisi gibi düşünen kişilerin sayısını artırma çabasında bulunan herkes KAN GÖNÜLLÜSÜDÜR. KAN GÖNÜLLÜSÜ olmanız için kan vermeniz gerekmiyor.

Gönüllü kan donörü; Tamamen kendi özgür iradesiyle nakit para veya buna benzer hiç bir maddi karşılık beklemeksizin kan, plazma veya hücresel kan bağışlayan kişidir. Tanımından anlaşılacağı gibi ideal olan gönüllü kan bağışıdır.

Amacımız; İHTİYACIOLANA KAN BULMAKTIR. Bizi telefonla arayan kişilerin KAN İHTİYAÇLARINI ayrım yapmadan ve çıkar gözetmeksizin sosyal medyada duyuruyoruz.

Lütfen; BAŞKASI ADINA ARAMAYINIZ.

Kan ihtiyacınız olduğunda lütfen, bağlantıdakki kişilerden sadece birini telefonla arayınız.
https://www.facebook.com/note.php?note_id=474633212589663

Kan arama dışında bayan yöneticilerimizi rahatsız etmeyiniz. Yaşadığım yerde ihtiyaç halinde kan verebilirim diyorsanız lütfen; bağlantıyı tıklayarak durumunuza uyan bir grubumuza katılınız. https://www.facebook.com/note.php?note_id=474597059259945